Підсумки конференції Черкаського обласного медичного товариства лікарів отоларингологів

7 червня 2019 року в конференц-залі Черкаського обласного консультативно-діагностичного центра відбулась конференція Черкаського обласного медичного товариства лікарів отоларингологів на тему: «Сучасні дослідження, хірургічні та терапевтичні підходи в отоларингології». В ній прийняли участь учені та провідні лікарі України, а також представники фармацевтичних заводів.

На конференції обговорювались актуальні питання, а саме «Ендоскопічна хірургія в лікуванні міцетоми параназальних синуситів» - Пелешенко Н. О., К.М.Н., відділ запальних захворювань ЛОР-органів ДУ Інститут отоларингології ім. проф. О.С. Коломійченка НАМН України, «Сенсоневральна приглухуватість у дорослих та дітей. Діагностика та реабілітація» - Федорук В.Е., заступник генерального директора з медичних питань Центр Слухової реабілітації «Аврора», « Тактика лікування гострого та середнього отиту», Терещенко Ж.А., к.м.н., кафедра отоларингології – НМУ ім.. О.О. Богомольця, «Об’єктивні методи обстеження стану середнього вуха. Імпедансна аудіометрія», - Федорук В.Е., заступник генерального директора з медичних питань Центр Слухової реабілітації «Аврора», « Лікування сколіозу носа» - (Зінченко Д.О., Заболотна Д.Д., Пелешенко Н.О., Гайдук В.В.) – відділ запальних захворювань ЛОР органів ДУ Інститут отоларингології ім . проф. О.С. Коломійченка НАМН України, «Ефективність та безпечність застосування препаратів «Лорангін» та «Йодіксол» у лікуванні запальних захворювань глотки» - Романенко С.В., продакт-менеджер ТОВ «Тернофарм», «Мікрофарм». Також були висвітлені Кізімом В.В. «Деякі питання діагностики та лікування ЛОР-онкопатології».

Конференція- “Всі доповіді були, безумовно, цікаві та змістовні, підготовлені кращими фахівцями України в області отоларингології”, - говорить головний позаштатний отоларинголог УОЗ Черкаської ОДА Хомік Віктор Дмитрович. – хочу відмітити, що на теренах нашої Батьківщини успішно працюють і процвітають наші вітчизняні фармацевтичні заводи ТОВ «Тернофарм» і ТОВ «Мікрофарм». Як озвучила в своїй доповіді Романенко Світлана Вікторівна, продакт-менеджер даних підприємств, ТОВ «Тернофарм - це один із провідних українських виробників галенових препаратів і продукції з лікарської рослинної сировини. ТОВ «Мікрофарм» - найбільший виробник фармацевтичної продукції у вигляді спреїв та аерозолів в Україні. Вся продукція заводу відповідає стандартам GMP (Належної виробничої практики)».

«Я ж в своїй практиці також застосовував препарати виробництва ТОВ «Мікрофарм», продовжив Віктор Дмитрович, і був приємно здивований ефективністю та фінансовою доступністю препаратів «Лорангін» та «Йодіксол».

«Лорангін» призначав на гострі запальні процеси глотки: фарінгіти, ангіни, ларингіти, стоматити, «Йодіксол» - на хронічні запальні процеси – гострий та хронічний тонзиліт, глосит, афтозний стоматит, ангіну - катаральну, фолікулярну, стрептококову. Адже кращого антисептика ніж йод ще не винайшли(ним і до цього часу опрацьовують операційне поле хірурги).

Хочеться відмітити, що зручна форма спреїв єфективно працює саме на поверхні слизової оболонки гортані, досягаючи тим самим найвищого терапевтичного ефекту. Що ж до лікарського засобу «Лорангін», трьохкомпонентний склад препарату (гексетидин, холіну саліцилат, хлорбутамолу гемігідрат) зумовлюють ефективну дію препарату.

Гексетидин як протимікробний засіб успішно знищує мікроби та гриби, що викликають запальні процеси горла.

Холіну саліцилат знімає запалення , усуває набряк слизової.

Хлорбутамолу гемігідрат має знеболюючу дію.

За рахунок цього пацієнт отримує швидке знеболення та полегшення симптомів хвороби.

«Лорангін» можна застосовувати при запальних захворюваннях глотки дітям з 6 років.

Отже, за «Лорангін» можна з впевненістю сказати, що це препарат для всієї родини».

Світлана Зоря